Жук Михайло Іванович (1883 -1964) – видатний український графік, майстер кераміки, поет і прозаїк, педагог, один із засновників Української академії мистецтв.
Він стояв біля витоків українського модерну, часто додаючи в твори елементи з української народної творчості. Почав навчання в Києві, в Художній школі М. Мурашка (1896-1899), потім вступив до Московського училища живопису, скульптури та архітектури в майстерню В. Сєрова (1899). Через рік переїхав до Кракова, де вступив до Академії красних мистецтв в майстерню знаменитих художників – С. Виспяньського і Ю. Мегоффера. У період 1905-1916 жив і працював у Чернігові. У 1917-1919 роки – професор Української академії мистецтв. 1925-1964 – професор і проректор Одеського політехнікуму образотворчих мистецтв, глава факультету кераміки. Особливе місце в творах М. Жука займають квіти. Ця тендітна і поетична тема надихала майстри протягом усього життя. Художник присвячував їм окремі панно, віртуозно передаючи найдрібніші деталі ніжних рослин. Квіткові композиції є також важливим елементом в його портретах, оформленні книг і кераміки. У своїх знаменитих серіях портретів сучасників Михайло Жук зобразив таких видатних діячів як М. Коцюбинський, П. Тичина, І. Нечуй-Левицький, І. Франко, О. Мурашко та багатьох інших. Крім того протягом усього життя він займався пізнанням самого себе і залишив велику кількість автопортретів. Бездоганно вибудовані композиції часто наповнені декоративними деталями в тлі. Не варто забувати, що вони так само важливі, як і самі портрети – в них вкладено символи, що характеризують особистість. Викладаючи в Українській академії мистецтв, М. Жук мав можливість спілкуватися з багатьма відомими українськими художниками, знайомитися з їх творчими розробками. У цей період життя його графічна манера трансформується і набуває рис нових пластичних методів. Протягом усього життя Михайло Жук активно займався художнім оформленням книжок. Він прагнув поєднати зміст текстів і зображень в єдиний гармонійний ансамбль. У 1930-ті роки, не прийнявши для себе соціалістичний реалізм як основний метод образотворчого мистецтва, Михайло Жук зумів знайти можливість “сховатися” від цього стилю, змінивши спеціалізацію графіка на майстра декоративно-прикладного мистецтва. Твори Михайла Жука зберігаються в Національному художньому музеї України, Національному музеї у Львові ім. А. Шептицького, Чернігівському літературно-меморіальному музеї ім. М. Коцюбинського, Чернігівському художньому музеї, Одеському державному літературному музеї і в інших музейних і приватних зібраннях України.
З 19 жовтня по 19 листопада 2011 року в галереї НЮ АРТ відбулася виставка “Графіка та живопис Михайла Жука”. До неї був випущений альбом: Всевладність Краси. Графіка та живопис Михайла Жука: альбом. – Київ: ТОВ “Галерея НЮ АРТ”, 2011. – 149 с. З 29 листопада 2017 року по 6 січня 2018 року галерея НЮ АРТ провела виставку “Михайло Жук. Solus eritis”.
На сайті представлені не всі роботи наявні в галереї. Звертайтесь безпосередньо до нас для підбору робіт.