Севрська порцелянова мануфактура

Севрська порцелянова мануфактура (Франція, Hauts de Seine) є першою мануфактурою виготовлення фарфору у Франції, заснованої у Венсені в 1740 році за підтримки Людовіка XV і Мадам де Помпадур. У 1756 році виробництво було перенесено до Севру, що знаходиться по дорозі у Версаль. Спочатку королівська, потім імператорська мануфактура зараз перебуває під керуванням Міністерства культури Франції.

У 1768 році, після виявлення першого родовища каоліну на французькій території, в Сен-Ір’є-ла-Перше на південь від Ліможа, вони почали виготовляти тверду порцеляну, не забуваючи при цьому і про виробництво м’якого фарфору, що має більш високу художню цінність.
З 1800 року Севрська порцелянова мануфактура набуває міжнародної репутації під керівництвом Олександра Броньяра. У 1804 році мануфактура була названа Імператорською і почала отримувати багато імператорських замовлень: сервізи, вази і т.д.
У 1887-1891 pp. мануфактурою керував видатний кераміст – експериментатор Теодор Дек. Він мав спадкоємець E. Baumgart. Мануфактура набула великого успіху на Всесвітній виставці в 1900 році, завдяки «легкості» та дизайну більш простих форм для ваз.

Після періоду відносного застою мануфактура знову відродилася разом із Жаном-Матьє, який після Сержа Готьє звернувся до найкращих художників-граверів та скульпторів, які самі обробляли матеріал чи прикрашали моделі, виконані висококваліфікованими робітниками.

Придбати зараз:

Партнери:

  • artprice