М'ясоєдов Іван

М’ясоєдов Іван Григорович (псевд. Євгеній Зотов) (Ivan Miassoïedov, Eugen Zotov) (1881—1953) — український художник, майстер живопису й графіки, представник символізму й модерну, творець поштових марок.

Народився в 1881 році в Харкові, в родині відомого художника-передвижника Григорія М’ясоєдова. З 1884 по 1895 рік — М’ясоєдов відвідував художню школу, організовану в Полтаві батьком. Також — навчався у Олександрівському реальному училищі в Полтаві. З 1896 по 1901 рік — успішно навчався в Московському училищі живопису, ліплення й зодчества, брав активну участь в учнівських художніх виставках і, закінчивши училище, здобув звання “некласного художника”. Це дало йому можливість, минаючи попередні загальні класи, вступити у 1907 році в батальну майстерню Імператорської Академії мистецтв, яку він закінчив в 1909 році.

У цей час, також, відвідував майстерню по гравюрі, якою керував відомий гравер професор Василь Мате. У 1911 році, після смерті батька, повернувся в Полтаву. У 1912–1913 роках організовував в Полтаві посмертні виставки батькових творів і зібраних ним колекцій, продовжував працювати художником і виставляв свої нові твори на “весняних” виставках у залах Академії мистецтв у Санкт-Петербурзі. Під час громадянської війни — виїхав у Крим. У 1919 році, у Криму, служив художнім кореспондентом в армії Антона Денікіна. У 1921 році, через Севастополь, на німецькому кораблі “Вигберт”, евакуювався із Криму в Константинополь, звідти — в Трієст, потім — у Баварію й, нарешті, улаштувався в Берліні. У 1938 році М’ясоєдовов разом з родиною оселився в столиці князівства Ліхтенштейн —Вадуці.

М’ясоєдов став придворним художником, створював портрети членів місцевого князівського дому й ескізи поштових марок. У 1953 році родина М’ясоєдових переїхала в Аргентину. Під час поїздки художнику стало зле і 27 липня 1953 року, через три місяці після прибуття в Буенос-Айрес, він помер.

Твори майстра зберігаються у багатьох музейних та приватних збірках світу. На теренах України більшість робіт Івана М’ясоєдова знаходиться у Полтавському художньому музеї.

Придбати зараз:

Партнери:

  • artprice